2013 MEN’S 1-A GOLF CHAMPIONSHIPS

Chapel Hill Country Club—Monday’s Results

 

TEAM STANDINGS

Kernersville Bishop McGuinness                         305

Lake Norman Charter                                         319

East Surry                                                         327

Riverside-Martin                                                            330

Avery County                                                    333

West Montgomery                                              343

Durham NC School of Science and Math             368

Southwest Onslow                                             375

Hayesville                                                         379

Franklin Academy                                              383

Rosewood                                                         392

Midway                                                             412

 

INDIVIDUAL STANDINGS

 

First Name

Last Name

School

1st Rd.

Tanner

Owen

Bishop McGuinness

70

Jonathon

Davis

Bishop McGuinness

74

McKenzie

Barringer

Voyager Academy

75

Jake

Blum

Lake Norman Charter

76

Dylan

Kennedy

West Montgomery

76

Keenan

Denny

South Stokes

77

Colyn

Petty

Swain

77

Jordan

Taylor

West Montgomery

77

Harley

Foster

Avery County

78

Jordan

Vogler

East Surry

78

Chance

Watson

Avery County

79

Blake

Fiest

Lake Norman Charter

79

Logan

Wynne

Riverside-Martin

79

Mason

Orr

Bishop McGuinness

80

Drew

Alley

East Surry

80

McKinley

Johnson

East Wilkes

80

Ben

Catonni

Lake Norman Charter

80

Whit

Ross

Riverside-Martin

80

Tyler

Ross

Union

80

Kevin

Sowinski

Bishop McGuinness

81

Tyler

Boquet-Caron

NCSSM

81

Jack

Edwards

East Surry

82

Nick

Adams

Rosewood

82

Kyle

Stone

Spring Creek

83

Zack

Shields

Bishop-McGuinness

84

Nathan

Moore

Franklin Academy

84

Landon

Ragley

Lake Norman Charter

84

Grady

Colburn

Lejeune

84

Taylor

Cowan

Riverside-Martin

84

Jacob

Wallace

Hayesville

86

Max

Bosco

Highlands

86

Daniel

Childress

Avery County

87

Joseph

Marion

East Surry

87

Grant

Lewis

Franklin Academy

87

David

Thornton

Pine Lake Prep

87

Cole

West

Riverside-Martin

87

Nick

Lisle

SW Onslow

87

Trey

Goodson

SW Onslow

88

Shea

Buchanan

Avery County

89

Aaron

Thomas

Highland School of Tech

89

Andrew

Millsaps

East Surry

90

Matt

Hall

Goldsboro

90

Jake

Massey

Lake Norman Charter

90

Noah

Wilson

NCSSM

90

Tyler

Futrell

Riverside-Martin

90

Austin

Tausch

SW Onslow

92

Gabe

Jacobs

Hayesville

93

Robert

Brooks

Bishop-McGuinness

94

Caleb

Sanders

Midway

94

Walker

Harrison

West Montgomery

94

Duncan

Brown

NCSSM

95

Tyler

Braun

Midway

96

Terell

Marshall

West Montgomery

96

Jacob

Waldroop

Avery County

97

Dylan

Champion

Rosewood

97

Martin

Lehmann

Avery County

98

Josh

Sprinkles

Hayesville

98

Gunner

Franklin

River Mill Academy

99

Dustin

Hutchens

East Surry

100

Justin

Flanagan

Hayesville

102

Chris

Sharer

Hayesville

102

Michael

Holroyd

Lake Norman Charter

102

Ryan

Phillips

NCSSM

102

Vamsi

Yechoor

NCSSM

102

Clark

Gurganus

Riverside-Martin

102

Connor

Davis

Hayesville

103

Jacob

Rosentreter

Franklin Academy

105

Dylan

Green

Rosewood

106

Devon

McKluskey

Franklin Academy

107

Ben

Edwards

Midway

107

Andrew

Henn

Rosewood

107

Josh

Moore

SW Onslow

108

Josh

Burris

West Montgomery

108

Weston

Lineberry

West Montgomery

109

Blake

Pennington

Franklin Academy

111

Zach

Dixon

Midway

115

Clay

Honeycutt

Midway

116

Spencer

Marr

Franklin Academy

117

Cole

Gagnon

SW Onslow

117

Jeremy

Mercer

Rosewood

118

Jaz

Verceles-Zar

Rosewood

120

Chris

Dixon

Midway

122

Chase

McCurry

SW Onslow

129

Andy

Yang

NCSSM

137